Соратнику прем’єра швейцарці шиють кримінал

0

Соратнику прем’єра швейцарці шиють кримінал
Соратнику прем’єра швейцарці шиють кримінал

Нардепа Миколу Мартиненка звинувачують в оборудках і хабарах.

Одним з об’єктів, на який спрямує свої приціли створюване в Україні  Антикорупційне бюро, може стати народний депутат від парламентської коаліції, голова комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики Микола Мартиненко (“Народний фронт”).

Політика, якого свого часу голова фракції “Блок Петра Порошенка” Юрій Луценко називав “генератором тушок”, швейцарська поліція підозрює у великому міжнародному криміналі – відмиванні коштів.

А саме – в отриманні через офшорну компанію у Панамі хабара від чеської фірми Skoda JS, яка спеціалізується на виготовленні обладнання для атомних електростанцій. Мовляв, Мартиненко “не за красиві очі” лобіював вигідне для неї замовлення, яке мали виконати для кількох енергетичних об’єктів України.

Поліція начебто має документальне підтвердження оборудок. Правники кажуть: якщо провину українського депутата доведуть, йому “світить” п’ятирічне ув’язнення і штраф у розмірі 1 млн. франків. 

Сам Мартиненко категорично відкидає висунуті звинувачення, вважає їх замовними. У “Народному фронті” назвали “компромат”  провокацією російських спецслужб.

За тверд­женням “НФ”, Москва через лояльні до неї ЗМІ у Чехії взялася за дискредитацію Мартиненка, – щоб зірвати вкрай важливі для нашої держави домовленості про добудову двох блоків Хмельницької АЕС, і в такий спосіб завдати ще одного удару по енергобезпеці України.

У партії Арсенія Яценюка пояснили: добудовувати ці два енергоблоки спочатку повинні були російські підрядники, але почали затягувати справу. Тому від їхніх послуг вирішили відмовитися і знайшли у Чехії аналогічне підприємство, на яке Москва не мала впливу. Тоді й начебто почалася дискредитація української сторони...

Хотілося б вірити, що Микола Мартиненко доведе швейцарським джеймс-бондам свою невинуватість у скандалі з чесько-панамськими оборудками (інакше це боляче вдарить по авторитету його партії, коаліції, іміджу України загалом). Як і прояснить картину зі своєю причетністю до розпорядництва фінансами у Національній енергокомпанії “Енергоатом”. А також аргументує  близькі ділові зв’язки зі скандальним керівником “Укртрансгазу” Валерієм Ясюком, який в інтересах соратника Януковича Юрія Бойка за бурові платформи для “Чорноморнафтогазу” переплатив з державного бюджету 300 млн. доларів.

На Мартиненка вішають і свіжіші гріхи. Колишній міністр охорони здоров’я Олег Мусій стверд­жує, що саме представник “групи Мартиненка” - колишній заступник міністра Руслан Салютін - у кінці 2014 року зірвав 73% державних закупівель медикаментів, через що вкрай необхідних ліків були позбавлені хворі на СНІД, рак, туберкульоз, гепатит, розсіяний склероз, серцеві недуги. Як пише “Україна молода”, Олег Мусій називав Мартиненка “смотрящим” за Салютіним, а МОЗ – їхнім спільним бізнес-проектом...

За Мартиненком давно ходить слава негласного партнера колишньої влади. Хоча каже, що у часи Януковича його переслідували, колеги не можуть пригадати, щоб пан Микола займав безкомпромісну позицію щодо команди Януковича. Радше, навпаки. Зокрема, пригадують 19 квітня 2013 року, коли тодішня опозиція, яка нині є владою, не змогла відправити у відставку одіозного прем’єра Миколу Азарова. Серед тих, хто “забув” прийти у парламент того дня, щоб висловити недовіру правій руці Януковича, був і Мартиненко.

За таку страусину позицію опозиціонери  вимагали виключити його з фракції. Але тодішній керівник фракції Арсеній Яценюк захистив Мартиненка і не дозволив вигнати його з фракції.

wz.lviv.ua


Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
Татарская орда Магдеевых оккупирует Швейцарию / 23.01.2019
Татарская орда Магдеевых оккупирует Швейцарию
Швейцария давно уже не допускает на свою территорию денег, имеющих так называемо… Подробнее
Транзит: Билалов-Беков-Гуцериев / 23.01.2019
Транзит: Билалов-Беков-Гуцериев
От хаджа до «Красной поляны» Подробнее
Крах «Совкомбанка»: Хотин готовится «рвать когти» / 22.01.2019
Крах «Совкомбанка»: Хотин готовится «рвать когти»
Банк могут заставить вернуть рыночную стоимость акций банка Пойдем!. За этим мож… Подробнее
Как Зингаревичи обчищали «Банк Санкт-Петербург» / 22.01.2019
Как Зингаревичи обчищали «Банк Санкт-Петербург»
Владельцы «Плаза лотос групп» делали кредитные миллиарды своими Подробнее
«Удавка» для «Росгвардии» / 21.01.2019
«Удавка» для «Росгвардии»
Новые госконтракты группы компаний МИЦ нуждаются в пересмотре? Подробнее
Банк «Оранжевый» Станислава Патенко - больше не жилец / 21.01.2019
Банк «Оранжевый» Станислава Патенко - больше не жилец
В прессе сгущаются тучи вокруг банка «Оранжевый», ранее именовавшегося «ПромСерв… Подробнее
При обнаружении Года Нисанова сообщить милиции / 21.01.2019
При обнаружении Года Нисанова сообщить милиции
Как миллиардера внесли в «черный список» ЦБ РФ Подробнее
Мошенник Макс Поляков занимается порно-бизнесом в Украине / 19.01.2019
Мошенник Макс Поляков занимается порно-бизнесом в Украине
Американский бизнесмен из украинского Запорожья стал участником порно скандала. … Подробнее
Банда Деда Хасана орудует в Сочи руками полиции и СКР / 18.01.2019
Банда Деда Хасана орудует в Сочи руками полиции и СКР
«Убийства в Сочи раскрываются!», «Конец кровной вендетты?», «Суд над бандой килл… Подробнее
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Где больше всего бандитов и коррупционеров?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте